Prosinec 2011

Zima, nebo podzim?

29. prosince 2011 v 14:08 | Lunae |  Lunaeina tvorba
V květnu sněhu po kotníky a v prosinci bláto. Taky pamatujete ty časy, kdy byly Vánoce na sněhu? To bejvávaly časy co? Upřímně řečeno, letošní Vánoce jsem snad kvůli faktu, že za okny prostě neuvidím rampouchy, neprožívala. V televizi samé filmy od Amíků , místo Ježíška se na obrazovce prohání sobi a tlustý rudý řidič monstrózních saní s hurónským smíchem ,,Ho Ho Ho". Myslím, že Mrazík by potěšil víc. Dokonce i naše oblíbené reklamy na kofolu :,,Ne já nemusím, já už ho vidím!" dali jen párkrát, tu dobrou reklamu na coca-colu s kamionem už jsem taky dlouho neviděla. Místo vánoc zajíci. Televize tedy nudná. Počasí na pendrek (doufám, že se ten sníh objeví v té slibované polovině ledna). Ani mi nepřijde, že by měl končit rok. Vůbec se mi tyhle svátky letos nelíbí. Nechci kazit náladu svým kritizováním, tohle měl být článek s fotkami…

Sbohem Pane V.H.

19. prosince 2011 v 16:04 | Lunae |  téma týdne
Internet, noviny, televize prostě všechno je toho plné. V nádherném věku 75 let opustil tento svět Václav Havel- muž, který byl tím, kdo vytáhl tuhle zemi z bahna. Já byla ještě maličká, když nám ještě dělal otce státu a i v těch svých pěti šesti letech jsem dokázala rozpoznat, kdo je hodný a kdo to s námi myslí dobře. V mých dětských očích to byl hodný pán, co se mile usmíval, co měl příjemný hlas a říkal hezké věci. I se svým chatrným zdravím, i když byl párkrát zavřený, protože rudé politice neseděl, i když měl z jedné plíce jen polovinu, i přes to všechno se dožil pětasedmdesáti. Vím, že Nohavicova písnička Pane prezidente má být ironická, ale když by jsme ji přiřadili k V.Havlovi , ironická by tolik nebyla. Myslel na svůj stát, byl vůči němu zodpovědný, spravedlivý. Budeme na vás vzpomínat pane prezidente…


Rainbow eyes-1.Pro to co jsem!

13. prosince 2011 v 16:14 | Lunae
Zase po čase jedna z povídek co se mi rodí v počítači.

Pro to co jsem

,, Ty! Ty už mě tu dlouho vytáčet nebudeš! Padej vodsaď divnookej!"Ozval se chraplavý křik z kajuty kapitána lodě, co nesla na ošoupaném boku nápis ,,Šedá Chobotnice". Do chladného vzduchu půlnoci vstoupila postava a jen co se dvířka kajuty s prásknutím zavřely a opět spolkly světlo olejové lampy z vnitřku, splynula ta postava s tmou. Nemocně žlutý měsíc na obloze visel jak zavěšená lebka oběšence a jeho mdlé světlo sotva prosakovalo mezi mraky. Zpráchnivělé parkety, které už nutně potřebovaly vyměnit bolestně vrzaly s každým krokem. Nějací noční ptáci se hnali vzduchem, jejich křik se nesl krajem a odrážel se od hor.

Who is under mask?

6. prosince 2011 v 19:52 | Lunae |  téma týdne
Spachtila jsem to na rychlovku , jelikož vybarvování pastelkami větší plochu jak bříško palce mě nebaví . Čáry směřují do všech směrů , nerovnoměrně vybarvené , tak a je to tradá ! Lunae se zkoušela zdokonalit kreslení ve stylu manga což se jí furt ne a ne povést . Ach jo , ale co - ono to přece jednou musí vyjít ne ? :)
Itaringchi Oterika-hlavní hrdina z jedné z mých povídek (s maskou )
a mimo téma týdne - Nekozawa Umehito z OHSHC (jo to praštěný anime plný růží a blonďatých bišíků :D No co je to kravina ,ale člověk se rád zasměje...A ty dvojčata *úchylně se usmívá* )...a štve mě ten prst !A anatomie! A všechno mě na tom štve ,ovšem nikdo není dokonalý :)