Říjen 2011

Samhain

31. října 2011 v 20:06 | Lunae |  Zajímavosti
Samhain (čte se :,,souin"/,Sauin") je keltský svátek slavený v noci z 31.10 na 1.11.
Keltové ho slavili jako začátek nového roku. Tento den se měly duše zesnulých vracet zpět k živým,aby s nimi strávily pár společných chvil ,než se vrátí do podsvětí ,kterému vládl :v Irsku bůh zvaný Donn a Arawn ve Walesu (možná jste někdy něco četli i o tom ,že by bohem podsvětí mohl být i rohatý bůh Cernunnos, ale pravděpodobně byl ,,pouze" bohem plodnosti,hojnosti,lesů a zvěře ). Když nastal čas večeře ,u stolu byl i talíř zdánlivě navíc , ovšem jen na pohled přebýval-patřil přeci zesnulému. Aby tento host trefil ,plápolala v okně svíce ve vyřezané řepě (tak to musím někdy zkusit…vyřezat tu řepu ,teda) a aby živí udělali na zloduše ,,Bububu!",převlékli se do starých hadrů , zmazali se a tančili kolem ohňů ,aby si očistili duši. Měli spoustu zvyků ,her a rituálů kolem tohoto svátku o kterých se dochovaly nějaké informace ať už v jejich uměleckých výtvorech, a nebo ve spisech jiných ,,skupin" (třeba jako César o nich ,,zapsal"-teď nevím jestli vlastnoručně-nějaké spisy ). Kdysi jsem si od dědy půjčila knihu o Keltech a člověk by koukal co takové studie dokážou i nedokážou odhalit o předcích co jsou již stovky let pod hlínou.O jejich zvycích,tradicích ,životech,kulturách a náboženstvích a ač jsou většina jen domněnky,zdá se ,že jsou často i pravdivé. Keltské legendy jsou rovněž kouzelné (třeba ty hrdinovi zvaném Brain Boru, o králi Artušovi,o statečné povstalkyi Boudicce ,o Brennusi , Vercingetorix a spousty dalších )a dobře se čtou . zanechávají ve čtenáři takovou nostalgii (snad po minulém životě v keltském kmeni?) a nebo prostě jen po tom ,že dočetl poutavé čtení. A víte co? Mám taky chuť vyběhnout někam do polí , skákat přes hladové plameny , hrát na kytaru , řvát , smát se ,plakat radostí a nebo prostě být zticha , sedět na větvi dubu nebo lípy , nechávat noční chlad ať mě klidně sežere , koukat někam ke hvězdám a snít a snít a nakonec teda spát :) Příjemný zbytek Samhainu , dušiček,Halloweenu jak chcete
Vaše Lunae

Autumn

22. října 2011 v 15:26 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Mysl nese do dálek ,
Uhýbá reálu a přesto v něm přežívá.
Ten barevný krajánek,
S očima od žalu a stejně radostné písně zpívá.
Listy učil tančit flamenco,
Když opouštěly svoje místa ve větvích,
A byl to on ,kdo šeptal:,,pojď se ztratit Alenko!
Za chvíli totiž přijde sníh!"
Vrány hlady křičely a bezmocně kroužily ve výšinách,
Hledaly zřejmě rejsky.
Deštníky ve větru se protáčely a bylo jen na deštných kapkách ,
Aby smyly stesky.
Stesky ,které pan Podzim v nás zanechal ,když říkal ,,Sbohem…"

Popravený 3.-Aspolo

19. října 2011 v 19:11 | Lunae
Sice to nikdo nečte ,ale nebaví mě skladovat to v kompu jen tak (od toho tam jsou jiný slátaniny)takže to sem zahrabu. Po dlouhý době jsem si na příběh popraveného vzpomněla tak jsem mu dopsala kapitolu.Tahle je sice skoro o ničem,ale co už. :)


Milý návštěvník

9. října 2011 v 14:17 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Maličký tulák co se přišel skrýt před nečasem na naše záclony :)

Rosetta Stone

9. října 2011 v 9:58 | Lunae |  Hudba
Po dlouhé době jedna z darkwave/post-punkových kapel . :) A víte ,že bych na ně docela zapoměla ,kdybych nezašátrala v záložce s youtube? Zlatý záložky ,zlatý ,posvátný záložky !
An Eye For The Main Chance (oko pro hlavní šance)
Leave Me For Dead (nechte mě mrtví? -nejsem si jistá svým přeložením)
Witch (čarodějka)
Hezký zbytek dne vaše Lunae :)
Podzim v rozkvětu

3. října 2011 v 19:18 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Podzimní taka (nebo aspoň pokus)
Topí se barvy
V šedivých kalužích
Podzim je tam svál
A vítr je jejich kat
Avšak mě nutí se smát…

Lidičkové milí zlatí podzim buší na vrata , rozhazuje listí po parcích a barví ty nudné chodníky do zemských a ohnivých barev a v tomhle melancholickém ročním období si nás zkouší udobřit hřejivými barvami když už nám nabízí deště a zamračené nebe.Já jsem neotálela a vyběhla s foťákem během odpoledky na prostory za zámkem ,abych obohatila svoji sbírku fotek o dalších pár.Ale přece je nebudu schovávat ! :)
a ještě něco ku poslechua začínáme s fotkami :