Září 2011

Ticho...

21. září 2011 v 14:27 | Lunae |  téma týdne
Vlastně jsem už nějaký ten čas uvažovala nad tím , jak vlastně ticho vnímám.Jistě to je stav bez zvuků ,ale přistihla jsem sama sebe ,že ho vnímám spíš atmosfericky a popisuju ho spíš jako výjevy v podobě obrazů co se mi při tom slově mihnou před očima , než bych řekla :,,Prostě nic neslyšíš a hotovo." Přišla jsem na to tak ,že jsem se snažila popsat pár lidem ticho,které bylo až hmatatelné na chatě , kterou jsme obývali na dovolené minulé prázdniny. Příšerný , fakt příšerný ticho.To jsem vyjadřovala způsobem :představ si dřevěné schodiště ,nad ním okno z nějž prozařují sluneční paprsky a v té záplavě slunce se snáší zrnka prachu a dům je opuštěný-ticho jak hrom ,že? (A to mi prosím pěkně nehrabe).Když budu přemýšlet nad tichem tak normálně , přicházím na to ,že nikdy není úplné ticho -nikdy a nikde.Ticho-je vůbec uskutečnitelné? Ve městech ticho nenajdete , na vsi rovněž , v lesích taky ne , hory ne , tak kde? Ve vesmíru ? Ne. Jak říkám , ticho vlastně snad ani není , protože zvuky jsou s námi pořád ať už ty co slýcháme pořád a nebo i ty nepostřehnutelné. Co myslíte vy? :)
Christine Plays Viola - Witch of Silence

The Crüxshadows

17. září 2011 v 16:04 | Lunae |  Hudba
Podzim -minulý podzim jsem poslouchala nejčastěji právě tuhle kapelu.Větrná bouře, dračí let -podzimní písně že? :)
Winterborn

První slohovka tohoto roku

17. září 2011 v 15:52 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Dostali jsme téma na první slohovku a to bylo-rozebrat citát a po svém vytvořit úvahu. Zamotala jsem se do něj slušně , nemá hlavu ,ale patu jo a slátala jsem do něj všechno co mě v tu chvilku napadlo ,ale zato jsem ho psala s otevřeným srdcem a to se cení ,že jo? :) Vlastně mi poslední dobou dochází nápady co psát , čili ,,Popravený" stagnuje a to co píšu jinak na kompu každou chvilku utíká před Deletem. No co , Delete nedelete zase blábolím o čem nemám.Zpět k slohovce :)

Hon na raky podruhé

7. září 2011 v 18:47 | Lunae |  L.L.L.
Tak aby se neřeklo ,že se nudím :) Včera jsme zajeli do jesu a konečně po těch dlouhých , mučivých dnech bez sluchátek v dopravních prostředcích a nudných hodinách konečně sluchátka! Jupijajéééééj a jupijájoůůůů! Nakonec jsme zajeli do SČV ,s Qimpy jsme přepadly koně od sousedů mých drahých prarodičů a čím víc temných mračen večerních přibývalo , tím víc jsme se těšili (bábí,děda,teta,máma,táta,brácha a moje miniaturnost) na invazi k rakům.

André Rieu

7. září 2011 v 18:18 | Lunae |  Hudba
Tak po dlouhé době něco klidného . André Rieu -tenhle houslista si mě získal ve chvíli , kdy jsem dědovi sháněla Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2010 někdy minulým rokem. :)
Shostakovich' Second Waltz
Romantic Paradise-sakryš to je tak bezvadná píseň ! Toulavá , mučivá , snivá ...Co k ní víc říct? :)

Jsou to tentokráte jen dvě ukázky ,ale myslím ,že bohatě stačí viďte? :)Jóga???

4. září 2011 v 17:24 | Lunae |  úsměv přátelé
Tohle se mi v kompu válí už dlouho a nemám páru ,kde jsem to tenkrát vyštrachala ,tak se omlouvám za to ,že je to bez zdroje.Ale sranda to je ne? Asi bude něco na tom ,že,, pivo dělá hezká těla!"Vždyť opilci jsou vlastně jogíni! :D

Popravený-2. zmrtvýchvstání

3. září 2011 v 12:39 | Lunae
Další kapča z příběhu popraveného :)

Na návštěvě u raků

3. září 2011 v 8:35 | Lunae |  L.L.L.
Dobrý jitro panstvo a damstvo. Se včerejší dvacátou hodinou jsme se vypravili navštvíti raky v Žulové na nějakém rybníčku.
Fotila jsem jak se dalo ,ale vzhledem k tomu ,že svítilny si zabral brácha s tátou a furt mi s nimi utíkali ,jsem jich vyfotila jakž takž ostře jen pár.Byl to zajímavý zážitek ,byť jen krátký :) Stejně jsem se domů vrátila naštvaná až se táta dozvěděl jak dobře umím kombinovat slovo ,,kua"-slušně řečeno s jinými slovy více slušnými a nebo cizími-pohřešuji sluchátka ,které jsem zřejmě místo DO auta hodila MIMO auto.No jo no jsem prostě nemehlo a můžu si za to sama.Jak teď budu fungovat?!No nic,tak zpět k rakům...

Sytě rudá

2. září 2011 v 14:35 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Tak jsem po dlouhé době vyplodila něco , co mi připomíná blížící se podzim.Nemá to s podzimem sice nic společného (až na červenou barvu) ,ale v mojí hlavě při vymýšlení těchto rýmů poskakovalo tak velké množství podzimních barev ...Taky se tak těšíte na šustění barevného listí a na jejich vůni? Na sluníčko co nebude tolik pálit ,ale jen příjemně hřát za hudebního doprovodu -interpret=ptáčci mířící na jih? Já se už nemůžu dočkat ! :)

do lavic

1. září 2011 v 10:17 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Nevěděla jsem kam zařadit tenhle článek tak padl sem. Zjistíte proč ,hned vám to řeknu. První dvě hodiny co nám začíná škola jsem jednoduše prokreslila. Povedlo se mi klofnout místo kde budu sedět sama (ó díky bohové!) takže Jupijajéj Jupijajou!
No co nuda je nuda :D !
Ještě bych tak přidala trochu tý muziky ,když už nám ten den tak pěkně začal (doufám ,že i vám teda začal dobře)

tak tedy horrorpunk/gothabilly v podání Ghoultown :)
Under the Phantom Moon (pod měsícem fantoma-teda pokud se nepletu v překladu)
Bury Them Deep (pohřbít hluboko-hej Bury je náš zástupce ředitele! :D )
Uffff...Tak první den je za námi :)