Fullmetal alchemist

22. června 2011 v 18:02 | Lunae |  filmy
Zamilovala jsem se do tohoto anime a myslím ,že tohle mě nepřestane nikdy bavit.Zábavných scének i srdcetrhajících okamžiků je tam dost , hlášek co pobaví taky a děj je prostě zajímavej.
Pod perexem popis tohoto anime a pozor spoiler!

Bratři Elricovi příjdou o svou matku , která podlehne nemoci a tak se jí snaží oživit za pomoci alchymie. Lidská transmutace je ovšem zakázána a nepovede se jim. Jak zní první zákon alchymie :,,Chceš-li něco zíksat , musíš obětovat něco stejné hodnoty."A tak starší z bratrů Edward příjde o ruku a jeho o rok mladší bratr Alfons příjde o celé tělo.Edward ho chce přivést zpět a obětuje nohu . Alfons tělo zpět nezíská ,ale Ed jeho duši zapečetí do jednoho brnění jejich otce Hohenhaima (který od rodiny odešel a Ed ho celou první sérii nesnáší a až na konci se to tak nějak zlepší).alfons přichází o vzpomínky z života ,,před brněním".Edovy ztacené končetiny nahradí tuv.,,auto-mail" , který mu vyrobí jejich kamarádka Winry Rockbell , která je přímo blázen do mechanik (a taky do Eda ,ale pssst!). Edward a Alfons se snaží najít kámen mudrců ,který by jim vrátil těla aniž by museli něco obětovat. Edward se kvůli tomu aby o legendárním kameni získával informace přidá k státním alchymistům (které lidi zrovna nemají v lásce) a přichází na dost zajímavé věci.Setkává se například s chymérami (tvory kříženými s jinými např.-pes-člověk) , homunculy (se kterými bojují) , kteří chtějí kámen mudrců získat ,aby se z nich stali lidé ,ale nemohou používat alchymii a zjišťují ,že armáda se snažila také kámen vytvořit .během honby za kamenem ,ale ed s alem zjistí jednu krutou pravdu-k výrobě kamene mudrců je třeba velká lidská oběť!Už kdysi se kámen podařilo vytvořit ,ale bylo obětováno celé město.Armáda se snažila úspěšně rozpoutat válku v Ishbalu ,aby měli dost obětí k jeho výrobě.Přežije jich pár a ti se uchýlí do táborů. Jeden Ishbalan jménem Scar se chce pomstít státním alchymistům ,kteří za válku defakto mohou a s paží od jeho bratra (který se snažil kámen vytvořit ,přestože náboženství ishbala alchymii odsuzuje a zakazuje) , na které je ve skutečnosti trnasmutační kruh vsakující duše těch ,které Scar zabije a je to vlastně onen kámen mudrců. Ale potkává se s Edem a Alem .Prvně proti sobě bojují a pak si pomáhají. Nakonec se stává onen kámen z Ala , kterému Scar předá svou paži s transmutačním kruhem do brnění ,aby zastavil Alovu přeměnu na bombu vyvolanou schopností jednoho zvrhlého alchymisty schopného přeměnit látky na bomby. Ed je zabit a Al za pomoci kamene přivádí Eda zpět ,ale sám odchází za ,,bránu"-místo kde je pravda a za níž se nachází náš svět , někdy před druhou světovou válkou(byl tam i Ed během své smrti). Ed ho přivádí zpět a zase odchází za bránu. Al se vrátí do svého těla a učí se alchymii tak jako jeho bratr ,aby ho jednou přivedl zpět.

postavy:

Edward Elric
Věk:11-16 (ve filmu Dobyvatel Ishbally mu je osmnáct)
datum narození -3.2.1899 (vodnář)
vlasy-blond většinou v copu až na vyjímky(ve filmu nosí culík) a jednou si je přebarvil na tmavě zeleno
oči-zlatavě hnědé
výška-na začátku 144 a na koci 165cm (jako já :) )
Zajímavosti : nesnáší mléko (velice zajímavá scénka když mu Winry zkouší mléko vnutit :D )
nesnáší poznámky na svou výšku a často kvůli tomu vybuchuje (nedivím se jsme na tom stejně :) )
snaží se chovat nafoukaně ,ale je to dobrák
alchymistickou zkoušku udělal už ve dvanácti a dostal přezdvku ,,kovový alchymista" (každý alchymista má svou přezdívku odvozenou dle jeho schopností)
má pravou ruku a levou nohu mechanickou (Winryna práce) a zdá se ,že je levák
rád se cpe (zejména koláči.Ta scénka s tím plným stolem koláčů je prostě úžsaná!XD )
vzteká se ,když si někdo myslí ,že kovovým alchymistou je jeho mladší bratr Alfons
dokáže užívat alchymii i bez transmutačních kruhů jako jeho a Alova učitelka Izumi (jak já říkám ,,ženská od rány" :-) )

Alfons Elric
Věk-10-15
datum narození - rok 1900 ,ale den a měsíc se mi nepodařilo zjistit :(
vzhled-V lidské podobě vlasy blond a oči hnědé ,ale jinak je brnění
výška-jakožto brnění 220 cm
zajímavosti:
miluje kočky
jeho duše je uchycena v brnění pomocí pečeti vytvořené Edwardovou krví
Ed ho označil jako ,,laskavost v plechovce" což sedí ,protože je velice milý a nepřátelům se omlouvá a varuje je ,aby na něj nestříleli , jelikož se od něj kulky odráží a zasahují ty kdo je vystřelili. Svého bratra má za svůj vzor a pohádají se jen jednou , když mu jeden šílenec nakecá ,že mu Edward duši jen vytvořil a ,že není skutečný. Je to také nadaný alchymista ,ale k armádě se nepřidá .

Winry Rockbell
věk-asi tak jak Ed (trošku starší)
vlasy -blond (občas červený šátek)
oči-modré
výška-163cm
zajímavosti: Winry je mechanička a kovové věci miluje (opravuje Eda a vzteká se ,když příjde rozbitý)
zatím co jiné ženy chtějí drahocené šperky a podobné věci , Winry touží po francouzáku (klíči lidi po kovovém klíči na spravování mechanických serepetiček ! :D )
miluje Eda (a jednou mu chtěla rozmontovat alchymistické hodinky (a jindy mu zase rozmontuje mechanické končetiny když spí , načež Ed sebou flákne o zem:D)
má psa s auomailme místo tlapky
Je tu spousta dalších postav ,ale byla bych tu do nekonečna a nikdo by to stejně nedočetl (pochybuju ,že se někdo dostane sotva do půlky) a tak to jen shrnu:Roy Mustang ,,Ohnivý alchymista",hughes-týpek co všem pořád cpe fotku své dcery Elishy (kterou pomáhali bratři Elricovi rodit) ,Armstrong a jeho ,,úchvatné svaly a schopnosti které se v rodině Armstrongů dědí " (hehehe , ten tam nemá chybu!XD), Riza -podřízená Mustanga na křehkou ženu vládne střelbou z pistolí ,babča Pinako-bábinka s fajfkou, Homunuculové :Lust(-tahle ženská vážně vystrkuje drápky :D (prodlužuje své nehty ) , Gluttony - tak ten je dobrej -zbaští na co příjde a lidi jsou delikatesa !(a je závislý na Lust - říkejte si co chcete ,ale mě připomíná Srstku! :D ),Sloth-vytvořili ji Bratři Elricovi při oživování matky, Envy-celou první sérii se jeví jako žena ,ale ukáže se ,že to je homunulusu stvořen Dante a Hohenhaimem,Wrath-syn Izumi (má Edovy končetiny a nakonec o ně přijde a Winry mu přimontuje automaily)a další a další...Huh , tak to by bylo všechno o kovovém alchymistovi. Momentálně mám za sebou první sérii a jsem u konce filmu :Dobyvatel Shambally a čeká mě druhá série.Dabing se mi líbí ,ale v druhé sérii mě až zabolel.Nesnáším když kluky dabují holky! Omlouvám se za chyby , já se nekontroluju a zase někdy ahoj. :)
zamilovala jsem si píseň i text-brothers (už mám i text s akordama na kytaru juchů! :) )


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama