Červen 2011

začátek prázdnin johoho :)

30. června 2011 v 10:24 | lunae |  L.L.L.
Tak a je tu konec osmičky , padla (ale nepropadla ;-) ) zkrátka prázdniny. Pochlubím se vysvědčením-3 dvojky-matika,fyzika,chemie , tedy jedno ze tří nejlepších vysvědčení ve třídě. Právě slavím začátek prázdnin heřmánkovým čajem a jen co dopíšu asi skončím ve svém pokoji s kytarou a s djembe (ikdyž do něj občas třískám paličkami od jumping drums :D ). Od zítřka asi tak na týden mě nečekejte budu u babušky s Qimpy a to nás čekají klasické toulky po lesích a po lukách , šplhání nad starým lomem hlubokým asi tak jedenáct metrů co počítám tu skálu nad vodou , vysedávání na stromech, klackovaná několikrát deně (šerm s klacky) , hraní na djembe a na kytaru na stromech :) samozřejmě houbaření , mám v plánu číst další díly enigmy a history revue a od dědouška mám slíbenou půjčku knih od Honoré de Balzaca a tak různě zkrátka klasika co potěší. Konečně se můžu nadechnout a uvolnit , neničit si záda těžkým batohem , nešprtat každou přestávkou a nikam nespěchat. nadechnout a vkročit do slunných dnů . Přeju krásný prázdniny , radost a štěstí (to hlavně , takže žádný zlomeniny , podlitiny a nic podobnýho ano? :) ) dřevu zdar :) *mává a loučí se*


( Gomenasai za ta čísla ,ale jaksi se mi tam připletly na foťáku , jinak fotka z minulých prázdnin :) )

Seriál života

29. června 2011 v 13:40 | Lunae |  téma týdne
Seriály v televizi nejsou zas ža tak zajímavé , jako ty co se nám odehrávají přímo v životě. zapnete televizi pohodlně se usadíte a koukáte na seriály. ,,Tenhle mě nebaví!co dávají na nově?"Řeknete si a pomocí ovladače řepnete na jiný program . Bohužel v životě si nevyberete co se bude dít. 1000 a jedna noc vás nebaví tak se díváte na M*A*S*H ,ale přepnout z novorozeneckého období do předškolního věku prostě nejde jen cvaknutím tlačítka. Seriály jsou příběhy na pokračování a život je takový seriál. Každý díl seriálu skončí a nový začne a tak je to i s etapami života. Skončí dětství příjde puberta (a u některých jedinců nikdy neskončí) a i tu vystřídá dospělost. Dnes jsme měli akademii a mě při pohledu na součastné deváťáky píchlo u srdce. I 8.B , 8.A tu bude příští rok na tomto pódiu ve stejné situaci , potečou slzy , hromadná objímačka a další etapa skončí...Lidi na které jsme si za těch dlouhých devět let zvykli se rozprchnou do různých částí naší země a se spoustou z nich se už neuvidím. Já jakožto štír s ascendentem v raku mám problém s majetnictvím. nejsem ani tak uplá na věci (kromě těch s citovou vazbou) ,ale nejvíce mě tíží ztráta blízkého člověka. I štír má klepítka co chytne ,nepustí.Lpím na minulosti a nechci se jí vzdát (už teď kolem mě lidi poslouchají moje stařečkovské vzpomínky ,,na staré dobré časy" :D ) Zatím se loučím , zítra se zase objevím :)

Kytinky a stromečky

24. června 2011 v 19:56 | Lunae |  Lunaeina tvorba
A slíbila jsem květiny a stromy . Tak tedy dodávám. Já pro ně mám prostě slabost :)
je jich trošičku víc ,ale snad to nevadí ;-).


miluju větve stromů .


pohled nahoru (já si stím nedám pokoj ne a ne!)

Hmyzutopie

24. června 2011 v 19:29 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Ahoj , ahoj ahoj!Jsem tu zase . Přináším vám další fotky hmyzu (v dalším článku vás čekají květinky :) ) a jeden co s hmyzem nemá co dočinění. Ivan tvrdnul v pouzdře už nějak moc dlouho tak bylo čas ho zase vytáhnout. Hmyzáčci jsou kámoši a já je prostě musím pořád chytat a zkoumat (šetrně!) . Ty jejich kukadla a tykadla! :)housenka :) Sice má takové mdlé barvy ,ale i tak je hezká.

Čáry máry

23. června 2011 v 18:12 | Lunae |  téma týdne
Criss Angel? Podfuky a dobrý triky. Pohádky na dobrou noc kdy čaroděj máchá kouzelnou hůlkou div někomu nevypíchne zrakový orgán jsou dobré na zvednutí nálady . Čím vlastně v téhle době označujeme magii? Vybavíme si při tom slově barevné záblesky svištící někomu z ruky jak nám to cpou filmy , a nebo tak jako já a většina dalších prastaré moudrosti lidí co žili před námi před několikseti lety a zajímali se více o duchovno než my dnes,vzhlíželi k nebesům a hledali pravdu ve hvězdách a ne jako my zalezlý ve svých úkrytech u zářících monitorů a ,,informace z nich svítící nám akorát zašmodrchají hlavu a poškodí sítnici.Pro mě slovo ,,magie" , nebo taky ,,kouzla" znamenají tvorbu něčeho nového , objevení něčeho nového.Když kdysi dávno lidé začali uzdravovat své blízké za pomoci bylinek , byla to pro ně magie , určité kouzlo co navracelo zdraví.Často ženy upalovali za to ,že dokázali pomoci za pomoci léčivých bylin a označovali je za čarodějnice , vládnoucí nadpřirozenými schopnostmi a přitom to bylo tak přirozené , jen pro ně to bylo něco nového a co je nové , toho se člověk bojí.4.-19. století (v devatenáctém už opadala) se rozvíjela alchymie , přírodní věda obsahující i další odvětví (jako třeba -astronomii, psychologii,...) a alchymisté se hnali za kamenem mudrců (Lapis philosophorum) , který jim měl měnit kovy na zlato, zařídit nekonečný život, měl z něj být elixír mládí a vůbec měl mít spoustu záhadných vlastností , elixír života (též nazývaný :,,tekuté zlato") a spoustu jiných věcí zkoušeli vytvořit -to byla jejich magie.Pro fanoušky estetiky je magií umění (Deidara XD ), pro fanoušky hudby je hudba magií .Magie je převážně v nás , vnaších myšlenkách a našich světech ,které si tvoříme v hloubi duše. Lidská představivost je nekonečná a řekněte ...není snad fantazie kouzlo? Kouzlo má každý dobrý skutek , každá kapka vody , každý závan větru. Chcete-li magii typu-splněné přání , nehledejte zlatou rybku ani babičku s klacíkem co jím švihnete a oalá =zlaté doly.Zdali se přání splní záleží jen na nás. Někdo si přeje být bohatý ? Tak ať maká! Ať se jen neopírá o lopatu a nečeká ,že mu spadne do klína pytel bankovek (to sedlo od lemry jako jsem já co? :D ).Jsem zastáncem toho , že intuice , komunikace s bytostmi na vyšších vibracích než jsme my, nahlížení do budoucnosti atd...Jsou naprosto přirozené schopnosti každého z nás ,které tak trošku pozůstaly zaváty prachem a někteří je zase ometají ,aby tam neshnily. Možná ,že se tomu dá říkat magie ,ale pod slovem magie si asi každý vybaví okultismus a já bych to do okultismu nezařazovala. zrak,čich,chuť,hmat, sluch -ty tam taky nikdo neřadí tak proč ,,šestý smysl" ano? Huh, dneska je toho na mě moc , tak se ještě omluvím za chyby a jdu dál a dál v zelené lesy ....Lesu zdar! (hraboší mi , nedivte se :) )


Fullmetal alchemist

22. června 2011 v 18:02 | Lunae |  filmy
Zamilovala jsem se do tohoto anime a myslím ,že tohle mě nepřestane nikdy bavit.Zábavných scének i srdcetrhajících okamžiků je tam dost , hlášek co pobaví taky a děj je prostě zajímavej.
Pod perexem popis tohoto anime a pozor spoiler!

V hlubinách vesmíru

18. června 2011 v 9:13 | Lunae |  téma týdne
Vesmír je neobyčejně záhadný.Kdo ví jestli je jen jeden , kdo ví jak je velký a jaký má přesně tvar, zdali jsme v něm sami? Já věřím ,že sami v něm nejsme , protože proč by měla mít život jen jedna planeta ? Vesmír je vlastně ten ,komu vděčíme za život , od koho čerpámě energii a taky je tím , kdo nebude nikdy úplně prozkoumán. Tolik zajímavých objektů , krásných a tajemných. Černé díry , které do sebe všechno vtáhnou, planety , které si prozpěvují a jen tak putují vesmírem v různých podobách ,ať už pevných nebo plnynných , hvězdy tvořící souhvězdí , mnoho sluncí a měsíců , komet a hvězdných mlhovin , to všechno tvoří uchavcující celek .

Jiří Walker

16. června 2011 v 14:07 | Lunae |  literatura
Včera jsme byli se třídou na jakémsi filmu .Nebyla bych to já ,abych se dívala s nimi ,když jsem na místě ,kde sjou knížky a tak jsem zalovila v přihrádce a vytasila jsem knihu s básněmi od Jiřího Wolkera. Zaujalo mě tam pár básní a tak si říkám ,aby tady pořád nebyly jen moje rýmovánky ,dám vám sem i tvorbu profesionálnějšího básníka.

Lidská blbost

16. června 2011 v 13:53 | Lunae |  z jedné hlavy
Včera byl den blbec jak jsem sama předpověděla. Nemohu říct ,že byl obyčejný stereotypní den jako obvykle ,protože se toho stalo fakt dost. Nejhorší věcí co se za včerejšek stala byla ta , že jsme šli k rybníku i s návštěvou . Betty (náš pejsek-černohnědý kavalír king charles španěl) běhala jako vždycky tak nějak kolem a čmuchala ,když najednou začala kníkat , otírat si tlapkou čumák a při každém kroku naříkat takovým tím psím hláskem. Mysleli jsme ,že ji něco píchlo a taky ,že jo. jenže nás taky píchl trn zuřivosti . Nebyl to hmyz ,ale důkaz lidské pitomosti. Chudák Betty měla ve dvou tlapkách skrznaskrz propíchnuté dva háčky na ryby ,které tvořily konce rezavé pružiny. Jak tohle může nějakej hajzl udělat?! Lidi jsou bezohlední ,ale proč až tak?!Co kdyby si to do nohy zarazilo třeba malé dítě?!A vůbec, jak si můžou dovolit něco takového tam nechat povalovat? Většina dospělých si hraje strašně na chytré a zodpovědné ,ale kam se poděla lidskost? Něco nebezpečného odhodí ,je jim to jedno ,hlavně ,že se zbavili přítěže. Jak obyčejně sprostě nemluvím ,tak včera jsem si zanadávala div mi hlasivky neupadly. To je fakt nezajímá ,že někomu ubližují? Háčky se povedlo vytáhnout ,ale kdyby nebyli lidi takový pitomci ,nikdo nemusel trpět , nic by se nestalo a všechno by bylo OK. Jinak se mi při cestě domů a nazpět povedlo zabouchnout klíče do zamčeného domu a nikdo jiný u sebe další neměl.Nořekněte ,nebyla to smůla nad smůlu?
13 BATS -Skeleton Girl
13 Bats-Jack Daniel´s end

Nový pomocníček ,nová součást Lunae

10. června 2011 v 20:18 | Lunae |  L.L.L.
Včera jsme se stavili v jednom Jesenickém obchůdku co nese název:u Katovny . Šli jsme tam za jasným účelem-kyvadlo. Je to tak Lunae se zajímá o esoteriku (to bych asi nebyla štír,abych se v takových věcech nerýpala ) a s kyvadélkem pracuje. Vlastně mě to napadlo před pěti měsíci a pracovala jsem jen s přívěskem na provázku. Ale to bych nebyla já , já minerály ráda.Padli jsme si do noty hned co jsme přišli do kontaktu a voalá -představuji vám moji novou součást :) (omlouvám se ...Já to nevydržela , já se musela pochlubit ) Dokonce jsem narazila na bytůstku (no dobrá tak nenarazila , protože by byla blbost v obchodě nenarazit na řídící obchodu ,že?) o které jsem se dozvěděla ,že má narozeniny hned den po mě , to je dobrá náhoda ,že? Dost keců ,asi čekáte foto viďte?


kupředu a nebo nazpět?

9. června 2011 v 11:06 | Lunae |  téma týdne
Téma tohoto týdne je ,,stroj času" a já si tak říkám ,že kdyby taková věc existovala , možná ,že by přinesla spoustu dobrého ,ale i zlého.Dala by se dobře využít ,ale všichni víme , že by byla spíše zneužita ,,mocnými", těmi kteří mají potřebu se nad někoho vyvyšovat , někomu vládnout proti vůli těch ,kterým vládnou.Jsou chyby v minulosti každého z nás a touhou snad každého je ,aby mohl ty chyby vymazat, napravit ,aby se mohl vrátit časem a změnit běh údálostí.

A já slibuji

7. června 2011 v 19:45 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Pod perexem vás čeká další ze zamotaných výplodů mojí jakože ,,básničiny" v podobě staršího kletského válečníka ,který poučuje mladého válečníka prahnoucího po moci.Je to takové ...No já nevím ,asi hodně nesouvisející s tím o čem to má být .Je taková jaká je ,ale snad se bude líbit:) Ps:A taky se tam najde pár ukázek toho , co teď poslední dobou Lunae poslouchá

Bratrstvo Luny

3. června 2011 v 15:48 | lunae |  Hudba
Ještě včera jsem o nich neměla tušení a myslím ,že hrajou dobře co myslíte? Páni a dámové (hihihi) představuji vám Bratrstvo Luny .
Nomen Rosae

Fantasy

2. června 2011 v 20:57 | lunae |  tvorba druhých
Obdivuju lidi , kteří umí tvořit tak , že se tomu dá říkat umění . Já když vezmu do ruky tužku tak z toho většinou vzejde možná tak neforemná čmáranice. Kamarád deviantArt mi ukázal pár nádherných obrázků , které si myslím mohly by potěšit i vás. Tyhle byly ve složce autora jerry8448 . Řekněte , no nejsou nádherné?copak asi hraje?