Gothic metal , satanismus,...co s tím všichni furt mají?!

12. května 2011 v 17:30 | lunae |  gothická subkultura

Neštve mě to , jen mě to docela mrzí. Valná většina lidí si při slově gothic vzpomene na kapely hrající povětšinou symphonic metal (Nightwish,Within Temptation) a jiné kapely podobného žánru co dostaly nálepku ,,gothic" jen aby se dobře vydělávalo .Ti co takhle překopávají názvy žánrů chtějí nalákat mládež prahnoucí po něčem ,,temném" , dětičky uvěří ,že ,,Jo , tohle je gothic" a už to jede : navlečení do černé (kam se poděly ostatní barvičky , Schovaly se do skříně?"), přesmutný výraz a v sluchátkách?Po tom co se ten človíček označí za gothika bych čekala třebas Christian Death nebo něco takového a ono?-Evanescence !Jiný tvoreček si přečte ,že gothici jsou satanisti (ten internet-lhář prolhaná to je !) a tak milá Anička místo aby sekala latinu čmárá na papír místo kytiček Baphometa !

,, Co ty děti tolik zkazilo? Počkat ,co to Anička říkala ,že teď je? (Jinak se Aničkám omlouvám za použití jména ,ale tohle mě napadlo první ;-) )GHotic? To je špatné a zlé!" kroutí hlavou matička Aničky a milá Anička sedí v koupelně s uplakanou tváří , řeže se do ruky aby poctila krví svého,,temného pána". Pomluvy se šíří rychle a není divu ,že si lidi ukazují na gothiky prstem s označením ,,satanista !"a přitom může být třebas ateista, vyznavač new age , křesťan a nebo něco jinýho .
To mi připomíná pár otázek co se na mě poslední dobou sesypaly:1)Stojím na školní chodbě s kamarádkou a o něčem se vybavujem . Přijde spolužačka , která chodí s náma do jedné třídy teprve rok a začala ,,konverzovat"(v uvozovkách , protže to bylo stejnak o ničem . Tak mě napadá , ta holka je tak nějak spíš na zakonzervování :D ) na téma Lunae (jakobych snad byla něco zajímavýho, konverzace hodnýho :D ) :,, Ty máš nový vlasy ,že ? (obarvila jsem si hlavu na červeno alá Durza :-) )
Já:,,Jo mám ."
Ona:,,A ty jsi co, něco jako emo?"Já třeštím oči
Já:,,proboha to ne!"
Ona :,,a co jsi?"
Já:,,Dalo by se říct ,že gothička."
Ona:,,A jste smutní?" (mám nutkání se smát ,ale zaplaším to)
Já:,,proč by jsme měli být smutní?!" na otázku neodpovídá.
Ona:,,A jaký je mezi váma (emo-gothic) rozdíl?"
Já:,,Gothika je hudební subkultura a emo jsou uplakánci."(já vím taky jsou hudební odnož ,ale kteří emáci znají víc jak jednu kapelu-mimochodem přivlastňují si punk rockové kapely)
Ona:,,S těma vlasama vypadáš teď víc gothic!"!( apropos od kdy jsou vlasy gothic? Já měla za to ,že gothika je o hudbě?! :D )
Ona :,,Asi budu taky gothic !"
Pomóc lidi asi se potrhám smíchy nebo roztrhám ji ,aby byl pokoj. (Mimochodem z mobilu mi zrovna hráli All Gone Dead-chci vidět jak to zrovna tahle bude poslouchat -fanynka Ewy Farné XD )
2)Je Květen zavátý sněhem a Lunae si to šine ulicemi Javorníka ve svém dlouhém černém kabátě, na hlavě takouvou tu látkovou černou čepici s látkovým kšiltem (proboha ne tu hypermoderní tu fakt ne!) a zimní boty co si většina lidí ze školy plete se steelkama . Přidá se ke mě a ke kamarádce se kterou jdu ještě jedna co s ní občas vykecáváme (částečná podschoďačka-parta obyčejně tříčlenná (ona už moc ne , takže jen tříčlenná) každou přestávku zalezlá v prostoru pod schodama na chodbě školy vykecávající obyčejně o anime ,vymýšlení blbostí a hlavně vychlamaná trojka =podschoďáci :) ) A zkoumavým okem si mě prohlíží :,,Ty máš asi hodně vytříbený vkus co?"Ptá se mě (prohlížím si svůj oděv odshora nahoru )
Já:,,Já? Ani ne :D "
Ona:,,Ty jsi emo?"Grrrr už zase ?!Za tuhle otázku si budu dělat čárky do nějakého sešitu. Mám snad vlasy přes půl ksichtu?!
Já:,,Ne!"
(Následuje podobný dialog jako předtím v jedničce s tím rozdílem ,že neměla řeči o tom ,že bude taky gothic) zakončila to humorně :,,Příští rok příjdeš jako hoperka ."
Já:,,Bohové nééééé!!! :D "
Naštěstí nejsem ta z těch co by se urazili při vtipu mířeném na mou osobu a tak se klidně zasměju a nechám to plavat.
Taky je rozšířený mýtus sebepoškozování-úplná blbost.Vzhledem k tomu ,že spousta lidí si vědomě ubližuje alkoholem , cigaretami a jiným svinstvem tak mi řekněte kdo si tu ubližuje?! Nebo to ,že goths uznávají jen černou barvu-užiju svého příkladu: teď na sobě mám třičtvrteční vybledle maskáčové kalhoty , černé tričko s krátkým rukávem , černo červené návleky a podle mě to je dost barevné nemyslíte? Cybergoths jsou barevní až běda tam si barev užijete až až.
Deprese aneb záležitost goth? Znám pár lidí co byli v depresích poohlížejíc se po nejbližší silné větvi a nezdá se mi ,že by byli posluchači goth hudby.Naopak si myslím ,že nepotkáte gotha , který by neměl rád srandu.
Záliba v procházkách na hřbitov- Nemyslím ,že je něco divnýho na tom kyž někdo zajde na hřbitov zapálit svíčku nebo zavzpomínat na nebožtíky jiný den než na dušičky nebo Halloweena. Když někdo jde na hřbitov protože tam prostě leží mrtvoly tak na tom asi bude něco s psychykou ,ale to není žádná spojitost s gothikou.podle mýho názoru to co se NĚKOMU líbí na hřbitovech jsou staré náhrobky nebo hrobky zajímavé architektury ,ale nezdásemi , že by někdo chodil rozjímat zrovna tam , od toho je přece spousta míst v přírodě.Taky nechápu (jsem nejspíš nechápavý člověk , hoďte mi na hlavu nějaký bezva šutr ať se objeví alespoň jiskřička světýlka porozumění),proč by neměli goths rádi sport? Já jezdím na kole (se svýma zádama bych měla radši plavat ,ale nevadí bolely by i tak-stejně jsem na sport slepý střevo), někteří jezdí na bruslích a vykonávají spoustu jiných sportů.Posedlost krví , pití krve -jak už jsem psala mě osobně se dělá z krve trochu šoufl (když je reálná jako třebas transfůze, větší poranění někoho nablízku a nebo když je z mých žil ,ale v horrorech mi nevadí) to mi vysvětlete co by na ní mělo být tak fascinujícího ,aby si vysloužila něčí přehnaný zájem?Pochybuju ,že někoho tak ohromil její účel a ještě víc se mi nechce věřit ,že by měl někdo takovou touhu ji pít (až na některé nemocné s nutkáním tuto tekutinu požívat , nejspíše z nedostatku železa v těle) a proč by to měli být právě goths? Nejsou tahle tvrzení náhodou pořádně na hlavu? Kam ti lidi chodí na takové bláboly to mi tedy řekněte (vím, vím -internet, média a hromada jiných zdrojů)?! Já jsem ze začátku měla taky za to ,že gothika je nějaký gothic metal (který ani neexistuje) ,ale při poslechu a brouzdání netem jsem zjistila ,že tahle hudba se mi líbí víc a neopustila bych ji ani kdyby mi drželi nůž u hlavy (a nebo jen po tu dobu co bych měla tu čepel u hlavy bych svá tvrzení odvolala a jen co by mě pustili zas bych do světa vykřikovala to svoje , protože krásné je žít :D ) . zkrátka některé kapely se mi zahrabaly do srdce tak hluboku ,že by bylo nemožné si je odtud vyrvat. The Sisters Of Marcy, Siouxie and the Banshees, Depeche Mode, 45 Grave, Mistfits,13Th Moon, Bauhaus a mohla bych pokračovat a pokračovat a stejně bych se konce nedočkala (dobře tak dočkala ) .Zkrátka přestanu plácat a radši přidám něco zajímavějšího než tisícekrát omleté téma
právě jsem na ně narazila a můžu říct jen ,,Líbí ,líbí"-March Violets -The Deep
Touhle písní si mě získali The Siouxie nad the Banshees-The Passenger
A touhle si mě omotali legendární The Sisters of Marcy-Knocking on heavens door
Omlouvám se za pravopisné chyby , protože dneska je toho na mě moc .
Vaše dnes tak trochu kamenná Lunae :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nebožka Nebožka | Web | 26. května 2011 v 17:56 | Reagovat

Víš, ono je to těžký. Taky se nad tím pořád rozčiluju, ale nevím, jestli to má ještě cenu:)

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 9. října 2011 v 14:25 | Reagovat

[1]: Nápodobně, někdo si jen tak myslí, kdovíjak neni gothic, většinou jsou to jen pozéři a gothic není prostě jen o hudbě-jo mimochodem moc hezkej článek ;) :)

3 Izobel Izobel | Web | 23. října 2011 v 13:37 | Reagovat

Vždycky ,když jdu po ulici,a někdo na mě zařve emo,tak mám chut' mu vrazit pěstí (a to jsem normálně pacifista a flegmatik)..Vždycky si v duchu říkám (jak už bylo nahoře zmíněno) ,,Mám snad patku přes půl ksichtu?!'' Já nevim,proč ta černá se spojuje automaticky s depresemi..Navíc v některých zemí je to naopak ,že v bílé se chodí na pohřeb,tudíž černá je barva radosti. Ještě k tomu,zezačátku byla gothická subkultura jen o hudbě ,to až ke konci se k tomu přidalo to oblečení..Jinak pěkný článek ;)

4 Agnes MortIIs Hayek XIII. Agnes MortIIs Hayek XIII. | Web | 7. listopadu 2011 v 19:37 | Reagovat

Mě se stává to samé..jsem taky gothic...ale co no...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama