Duben 2011

Mňau!

30. dubna 2011 v 7:41 | lunae |  úsměv přátelé
Lunae je osoba posedlá vším co mňouká (asi tím už všem okolo lezu na nervy , ale nevadí :) ). Tak mě napadá , proč tu ještě není něco o nich? Ale , jo teď už je. Kočky pod perexem :)

stahování z internetu-dobře či špatně?

29. dubna 2011 v 14:25 | lunae |  z jedné hlavy
Tak mě napadá , že spousta lidí se ošívá , že nekrade a přitom stahují filmy nebo hudbu z internetu. To je krádež ,ale říkám si , jestli je to tak špatné . Přece jen horší je krádež věci fyzické ne? Když malý fakan čmajzne v obchodě tatranku je to horší než když si stáhne píseň z internetu , protože prostě nemá přístup k takovým cédéčkům a nebo na to prostě nemá peníze. Ta píseň na internetu zůstává a tomu člověku , který tu hudbu složil peníze z kapsy neunikají zásluhou toho ,,zloděje", ale toho ,že peníze utrácí sám tak jako ostatní.Neříkám ,že je to dobře úplně. Když člověk má kde to cédé koupit a má na něj peníze ,aniž by se musel bát ,že bude do příští výplaty muset okusovat kořínky , tak je správné aby si to CD koupil (ostatně je to lepší pocit mít v ruce tu krabičku s lesklým diskem na kterém hraje své písně váš oblíbený interpret). Ale třeba domácnosti , kde je více členů a příjmy rodiny nejsou zas až tak super je to docela fér , když si to může prostě stáhnout,ne? Já osobně jsem takový zloděj hudby a filmů z internetu , čili patřím do skupiny lidí ,kteří si prostě hromadu cédéček dovolit nemůžou a nestydím se za to.Nejsem první , nejsem poslední a nejsem ani prostřední :-). Zkrátka je to zlodějina zlodějská ,ale když to jinak nejde , že?;-)

obchod se sny

27. dubna 2011 v 21:32 | lunae |  Lunaeina tvorba
Tak mě napadá , proč jsem to vlastně ještě neroztrhala a jestli to nemám udělat dřív , než to sem napíšu ,ale už je pozdě, protože se na tom už pracuje. Vzniklo to sotva před pár minutama a je to totální blábol . inu čemu se divit , když si člověk uvědomí kolik jest hodin , že ;-)? inu popadla mě blbá z hodně blbýho směru a já spatlala úplnou blbost. Inu pod perexem je to zkázonosné dílo .

Kuroshitsuji

27. dubna 2011 v 16:07 | Lunae |  filmy
Kuroshistuji bylo první anime , které mě zajímalo s velkým Z(Kdo mě zná a zná kuroshitsuji , ten se nediví). Tedy k ději , kvůli těm , kdo toto bezvadné anime neznají ( pod perexem).

Brrrrrrr krev!

25. dubna 2011 v 16:55 | lunae |  téma týdne
Nemůžu říct , že krev nesnáším , protože bych nesnášela tekutinu díky které žiju. Nemám ráda pohled na krev a pocit ,že mi uniká z žil. (Jaká to ironie . Já člověk ,který musí každý den vidět svou krev ). Nechápu ty blogísky potopené v krvi a majitelky těchto blogů , které píší ,,Miluji kréééév! Blood 4ever!" A podobné hovadiny. Mě stačí blbé odběry krve abych se stáčela do ruličky bělejší než duch a nepostavila se na nohy dobrých pět minut. Co s tím maj furt? To mi říkejte , že se jim to fakt líbí? Doporučila bych jim pobyt v Bílé Vodě( léčebna pro duševně choré v blízkosti naší vesnice).Jasně v pubertě má člověk v hlavě holt pořádnej čurbes ,ale to musí vymíšlet takové kraviny? Mnohdy to vede od obrázků k sebepoškozování (jasně taky jsem do sebe párkrát kdysi ze vzteku fikla nůžkama .jsem holt člověk , kteý místo aby ublížil jiným radši migne hlavou do zdi když má na hlavě čelenku. Brrrrr nevzpomínat!) . Copak je tak úžasného na červené tekutině? Jestli chcou vidět rudou kapalinu , tak ať si nalejou vodu do kečupu , aby nebyl tak hustý a vyjde to nastejno ne? Tak si říkám , kdyby byla krev dejme tomu zelená , tak bude hromada těch ultra dááárk holčiček mít ráda místo červené zelenou. Většinou si lidi při slově červená vybaví hned krev (asi jsem úchylná , protože mě se vybaví pole pšenice s pár rudými vlčími máky ). Asi jsem vážně nějak pokažená ,ale to mi vysvětlete co jim sakra na tom příjde tak megazajímavího? Neřeknu kdyby je zajímal dejme tomu mozek , ten už zajímavý je , ale proč zrovna něco co jen teče a přenáší tělu důležité látky? Mozek je podle mýho názoru mnohem zajímavější (a taky neprobádanější).Zkrátka lunae když vidí krev a nebo slyší někoho vyprávět o vystřikování krve z tepen tak se odporoučí k matce zemi (a to jsem zrovna já ten fantóm co vypráví na školních výletech horrory :D ). Zkrátka krev a Lunae se nesnáší a zároveň se potřebují.

veselé velikonoce

25. dubna 2011 v 7:06 | lunae |  většinou o blogu
Ač nejsem žádným fanouškem těchto svátků , přeju vám krásné a pokud možno mírumilovné prožití velikonočních svátků , co nejméně bolavé pozadí a zdravé nohy na útěk.S úsměvem vaše Lunae.

zamyšlení s motýlem

24. dubna 2011 v 9:34 | lunae |  Lunaeina tvorba
Tak mě napadla básnička se zamyšlením. Jsou to sice trochu bláboly ,ale neřekla bych ,že to je to nejhorší co jsem kdy stvořila.(pod perexem)

Kurt Donald Cobain

23. dubna 2011 v 7:26 | lunae |  z jedné hlavy
Nebudu tu vypisovat jeho životopis(kdo hledá nejde ), nebudu ho nijak vynášet do nebes (už proto ,že by si to nepřál). Chci se zamyslet nad tímto člověkem jako nad člověkem a ne bohem (i když jím byl-hudebním ).

Jaro v plném proudu

21. dubna 2011 v 8:02 | lunae |  Lunaeina tvorba
konečně je jaro takové , jaké má být. Lunae, jakožto květomil vyrazila se svým drahým ,,Ivanem" (tak říkám foťáku. Pamatujete film hellboy ?A pamatujete kostlivce pesimistu Ivana? Po něm se jmenuje ten malej , černej pesimista , kterýmu ještě nedávno zhasínaly baterky při každém zajímavém záběru! )Do lůna přírody a cvakala jak číňan. Vzniklo pár fotek květin a stromů (jak jinak).Konečně po té dlouhé zimě vypučely květiny.Bauhaus

16. dubna 2011 v 17:50 | Lunae |  Hudba
Další kapela , kterou rozvinu rubriku s hudbou budou legendární Bauhaus.Tato kapela hrající post punk , gothic rock a glam rock vznikla v roce 1977 v Anglickém Northamptonu v čtyřčlené sestavě. těmi členy byli zpěvák Peter Murphy , baskytarista David Jay,kytarista Daniel Ash a bubeník Kevin Haskins. Vybrala jsem pár svých oblíbených písní od této kapely tak přeji příjemný poslech

spirit in the sky (duše v nebi)

dům chátrá

14. dubna 2011 v 19:54 | Lunae |  Lunaeina tvorba

Je to jen takové zasnění nad opuštěnými domy a nad tím jaké to je , když ho starý majtel opustí . Mě vždycky fascinovala ta atmosféra. To ticho až tíživé a jen občas něco praskne. Láká mě představa slunce co svítí oknem do zaprášených pokojů , ozařuje seschlé kytky na parapetech a pár pavučin u stropů visících dolů jako záclony. Lunae prostě ráda staré ,opuštěné domy. Nepovažuji to až tak za básničku , je to spíš jen pár veršů co mi rychle proběhly hlavou.

Světlo

11. dubna 2011 v 18:04 | Lunae |  Lunaeina tvorba
Tak mě napadlo , že když je to jaro , je přece jen pořád zataženo (alespoň tady u nás) . Chtělo by to trochu prozářit a když ne počasí tak alespoň tyto stránky. Nejsem fotograf génius a taky fotky neupravuju (až někdy na černobílo a zmenšování) , protože by to zkrátka potlačovalo pravdu toho co bylo zachyceno. Přispěju trochou světla do zatím zataženého jara pár svými starými fotkami světla.

Pár pohanských vtipů

11. dubna 2011 v 11:37 | Lunae |  úsměv přátelé

1) Kněz , rabín a pohanská velekněžka se snaží nějak upevnit vztahy mezi jejich náboženstvími a tak si vyjedou na loďce na jezero. V půli plavby si velekněžka vzpomene ,že si musí odskočit a tak po hladině doběhne na druhý břeh a po chvíli se vrátí.Knězi to vrtá hlavou ,ale mlčí. po chvíli si po hladině odběhne rabín a vrátí se zpět. Kněz to už nevydrží a tak se rozhodne zkusit to také. Vystoupí na hladinu a začne se potápět. Máchá rukama nad hlavou a rabín se nakloní k velekněžce a praví :,,neměli bychom mu říci o těch kamenech na dně ?"velekněžka se na něj tázavě podívá a praví,,jaké kameny?"

2)Kolik je třeba druidů k výměně žárovky?
501-jeden ji vymění a dalších pět set vztyčí kamenný kruh.

3) Kolik pohanů je třeba k výměně žárovky?
13-jeden ji vymění a ostatní diskutují o tom ,že před příchodem křesťanství žárovky nevybuchovaly.

4)Říká pohan pohanovi:,,představ si velikonoce už nebudou!"A druhý se diví:,,Jak to?"druhý mu to hned prozradí :,,už našli tělo."

5)Víte co se stane , když zkřížíte svědka jehovova a filosofa?
Člověk , který klepe na dveře a neví proč.

6)a co se stane když zkřížíte druida a zen Buddhistu?
někdo kdo uctívá strom ,který tu není.

7)cedulka v pohanském obchodě:Zloději budou milosrdně rozřezáni na kousky. a v knihovně visí jiná cedulka :kradení bude trestáno posednutím!

Úsměv přátelé ,protože ten léčí ze všech nejlíp :-)

Peklo

9. dubna 2011 v 9:46 | Lunae |  téma týdne
Víte co je pro mě největší peklo? Není to ani škola (která by po mojí měsíční absenci klidně peklem mohla být) , není to ani žádná nepříjemná povinost ,ale úplně obyčejná přítomnost nepříjemných lidí. Lidí ,kteří ať už svým hrubým chováním, nebo tím ,jak se snaží ostatním tahat za provázky dovedou zkazit náladu všem okolo sebe.(Ostatně mě přijde jako hrubé chování i trhání kytek , nebo šlapání po nich .To mě neskutečně vytáčí! Možná vám to příjdé srandovní ,ale mě to prostě štve )

Vendemmian

8. dubna 2011 v 19:38 | Lunae |  Hudba
První kapelou , kterou začnu budou Vendemmian . Tato post punková kapela složená ze čtyř členů a těmi jsou kytarista Dave Drum, basák Mark B. Douglas,zpěvák Dominic Upton a bubeník Robin Tormena(přišel až v roce 1993).Jsou z Anglie a hrát začali roku 1992.Kapela se na čas rozpadla a znovu se složila v roce 2008.

Gothická subkultura

8. dubna 2011 v 15:50 | Lunae |  gothická subkultura
Gothika , muzika mému srdci velice blízká. Je to hudební subkultura ,která vznikala na přelomu 70. -80.let z punku. Zatím co punkeři dávali svou nespokojensot všelijak najevo a to většinou agresivně , goths byli (a jsou) mírnější a tak se do punkerů odlišili hudebním stylem , oblékáním a chováním. zatím co punkeři rozebírali v punku politiku , goths rozebírali člověka. Vznikl post-punk, old school, gothic rock, darkwave , death rock atd. V Londýně vznikl klub Batcave , kde se tato subkultura vyvinula a odkud se rozléhala hudba prvních gothických kapel jako například :Killing Joke, Bauhaus, Sisters Of Marcy .

O mě

7. dubna 2011 v 20:44 | Lunae |  L.L.L.

O mě

Ahoj všichni kdož přicházíte.
Nejdřív se představím, ať máte alespoň představu komu tenhle blog vlastně patří.

Pár dodatků a pravidel

7. dubna 2011 v 19:02 | Lunae |  většinou o blogu
*prosím odpusťte si vulgarismy , kritika se přijímá ,ale jen ve slušné formě
*nehlasuju a nezapojuju se do soutěží
*spřáteluju jen s blogy co mě zaujmou
*prosím vás snažně pište česky , tedy ne něco typu :aHoJíSQui a zkrátka moderní kůl psaní , moje hlava nebere a je to v celku zbytečné ;-)
*nezodpovídám stupidní otázky
Jinak si pište co chcete , jste vítaní a doufám ,že odejdete s dobrou náladou a úsměvem na rtech. Otázky na to co vás bude zajímat zodpovím takže se klidně ptejte
Vaše Lunae :-)